fbpx
January 11, 2022

Go Carrots! Podsumowanie programu

Agata Piekut by Agata

Ponad 2000 zdobyło nowe kompetencje cyfrowe!

Od dwóch lat sytuacja na rynku pracy jest bardzo trudna. Wiele osób od roku nie może wykonywać swojego zawodu, kolejne straciły szansę na zarobek w obszarach, które pozwalały na pracę w niepełnym wymiarze czasu lub wykonywanie prac sezonowych.

W związku z tym konieczne jest zapewnienie jak największej liczbie osób zagrożonych brakiem pracy wsparcia w zdobyciu kompetencji cyfrowych. Sytuacja najbardziej dotyka osoby wchodzące na rynek pracy w tym absolwentów szkół średnich, którzy zostają wykluczeni z rynku pracy.

Z drugiej stronu Polska jest w czołówce krajów, w których najszybciej rozwija się gospodarka cyfrowa, ze szczególnym uwzględnieniem ecommerce – sklepów internetowych.

Dlatego stworzyłyśmy program szkoleniowy z kompetencji cyfrowych Cyfrowych Go Carrots – Biznes w Internecie. W programie znalazły się dwie ścieżki: ecommerce oraz praca w chmurze.

Od jesieni zeszłego roku przeprowadziłyśmy ponad 300 szkoleń, w których wzięło udział ponad 2000 osób.

O Projekcie Go Carrots!

Celem głównym projektu jest zwiększenie w okresie do 12 czerwca 2021 r. poziomu kompetencji cyfrowych niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach edukacyjnych, zawodowych i rekreacyjnych wśród minimum 90% spośród 2020 osób powyżej 18 r.ż. z obszaru województw dolnośląskiego, mazowieckiego, śląskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego objętych w projekcie szkoleniami kompetencji cyfrowych.

W 48 szkoleniach stacjonarnych wzięły udział 372 osoby, w 274 szkoleniach online wzięło udział 1715 osób. Otworzenie szkoleń w wersji online pozwoliło nam dotrzeć do nowych grup docelowych jak mamy z małymi dziećmi. Osoby, które nie mogłyby poświęcić całego dnia na dojazd i udział w szkoleniu mogły zdobyć nową wiedzę i przekwalifikować się do nowego zawodu.

Ścieżki szkoleniowe

Opracowałyśmy dwie ścieżki szkoleniowe – pierwsza wprowadzała do pracy w obszarze marketingu cyfrowego i ecommerce, a druga do pracy z chmurą i cyberbezpieczeństwa.

KURS 1 Biznes w internecie: Od wizji do obsługi klienta

W programie zawarłyśmy m. in. tworzenie modelu biznesowego, promocja i platformy sprzedażowe oraz obsługa klienta w kanałach cyfrowych.

Kurs był dedykowany dla osób, które chciały pracować w marketingu, ecommerce lub zarządzać kanałami social media.

Poprosiłyśmy uczestniczki i uczestników o ocenę swoich kompetencji przed i po odbyciu kursu:

KURS 2 Biznes w internecie: Narzędzia cyfrowe w rozwoju zawodowym

W programie zawarłyśmy m.in. budowanie profesjonalnego wizerunku w sieci, cyberbezpieczeństwo, narzędzia w chmurze i rozwój kompetencji online.

Kurs był dedykowany dla osób, które szukały nowej pracy i chciały poznać nowoczesne narzędzia pracy, żeby mieć silną pozycję na rynku pracy.

Poprosiłyśmy uczestniczki i uczestników o ocenę swoich kompetencji przed i po odbyciu kursu:

Opinie o Programie Go Carrots!

 • Szkolenie w stu procentach spełniło moje oczekiwania i bardzo doceniam, że dodatkowe materiały mogę wciąż znaleźć na platformie. Nic bym nie poprawiła, żałuję tylko, że się bardziej nie angażowałam.
 • Chętnie poświęciłabym na szkolenie więcej niż jeden dzień. Więcej praktyki pozwoliłoby utrwalić zdobytą wiedzę. Prezentacja na sam koniec do przeklikania- bardzo dobry pomysł na powtórzenie i uzupełnienie wiedzy. Pretest pomaga zwrócić później uwagę na kluczowe zagadnienia- uważam to za bardzo dobry zabieg.
 • Bardzo podobało mi się, że szkolenie zawierało dużo praktycznych ćwiczeń.
 • świetne wyczucie tematów, same praktyczne informacje, bardzo doceniam omówienie profilu na LinkedIn
 • Super szkolenie, oby więcej takich! 
 • czekam na kolejne szkolenia 🙂
 • Wszystko było super! 🙂 
 • Bardzo fajna inicjatywa. Szkolenie porusza ciekawe kwestie. Szczególnie podobał mi się fragment dotyczący cyberbezpieczeństwa
 • Dobrze przygotowana trenerka, merytoryczny materiał, bardzo dobra organizacja, wszystko działało, dowiedziałam się mnóstwa ciekawych i potrzebnych rzeczy! Szkolenie na 5.
 • Szkolenie przebiegało w bardzo miłej i luźnej atmosferze (zasługa p. Macieja). Dużo przykładów, ćwiczeń w grupie oraz indywidualnych. Mam bardzo pozytywne odczucia po tym szkoleniu.
 • Proces tworzenia konta na LinkedIn, jak zainteresować swoim wizerunkiem potencjalnych pracodawców. Według mnie było to najciekawsze, ponieważ wcześniej nie zwracałam uwagi na wizerunek w sieci w takim stopniu.
 • Jednym z najistotniejszych elementów szkoleń są dla mnie narzędzia, które mogę poznać. Ze względu na intensywny rozwój środowiska IT i coraz to ciekawsze pomysły, powstaje wiele narzędzi/platform ułatwiających pracę w internecie i nie zawsze jesteśmy w stanie być że wszystkim na bieżąco. Szkolenie uzupełniło moją “biblioteczkę” między innymi o strony pozwalające sprawdzić mój poziom
 • Najbardziej przydatne były informacje związane z cyberbezpieczeństwem (jak ustawić bezpieczne hasło, czy moje dane wyciekły już kiedyś). Teoretycznie dużo się mówi o wycieku danych i o tym, żeby używać skomplikowanych haseł, jednak dopiero teraz uświadomiłam sobie jakie to ważne.
 • Tematyka cyberbezpieczeństwa była dla mnie bardzo interesująca. Uzupełniłam wiedzę z zakresu korzystania z aplikacji , promowania swojego wizerunku w internecie oraz zasad cyberbezpieczeństwa.

Zespół projektowy

Zarządzanie projektem: Adelina Frydel

Doświadczona kierowniczka projektów, specjalizuje się w produkcji materiałów video oraz koordynacji tworzenia platform cyfrowych dla projektów ogólnopolskich i międzynarodowych. W ciągu ostatnich czterech lat kierowała 50+ projektami od etapu przygotowawczego (badania i analizy rynku), przez produkcję, koordynując pracę dużych zespołów kreatywnych (copywriterów, grafików, animatorów, dźwiękowców a także nagrań z lektorami w językach europejskich i bliskowschodnich). W Fundacji Carrots odpowiada za zarządzanie projektami. W ciągu roku koordynuje 60+ wydarzeń edukacyjnych IT oraz 30+ wydarzeń edukacyjnych z obszaru rozwoju kompetencji cyfrowych na obszarze Polski, w których bierze udział 6000+ osób.

Opracowanie programu merytorycznego: Agata Piekut

Ekspertka Światowej Organizacji Zdrowia ds. technologii zdrowotnych i Climate Leadership ONZ. Prezeska Health Action Tank, organizacji, w której współpracowała przy projektach związanych z etyką w nowych technologiach m.in. z IEEE Global A/IS Ethics Initiative, Digital Impact Uniwersytetu Stanforda, HIMSS (USA). Autorka książek o komunikacji.

W Fundacji Carrots odpowiada za komunikację i wsparcie merytoryczne projektów. Od ponad 10 lat pracuje w obszarze marketingu i komunikacji usług i produktów technologicznych na rynkach międzynarodowych.

Related blog posts

More blog posts
Role Model: COO w Software House Global
May 10, 2022
Zapraszamy na wywiad z Anną Matuszewską COO w NetworkedAssets
Read more
Praca w IT 2022: Nowy rok, nowa rzeczywistość Global
February 17, 2022
Poznaj kluczowe informacje o pracy w IT w 2022
Read more
Role Model: Software Developer Global
February 16, 2022
Zapraszamy na wywiad z Kamilą Skrzypiec Kociołek, Software Developer w NetworkedAssets
Read more

Sign up for our newsletter!